SPRZĄTANIE ŚWIATA

W roku SZKOLNYM 2017/2018 po raz kolejny w naszej szkole została przeprowadzona akcja „ SPRZĄTANIA ŚWIATA”, w której uczestniczyli  uczniowie  klas 0-VI .

Celem tegorocznej akcji była zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska i promowanie obowiązującego od 1 lipca 2017 roku standardu selektywnej zbiórki i poszanowanie zasobów środowiska. Dlatego ogłoszona została w naszej szkole  zbiórka makulatury, której finał będzie w październiku.

Uczniowie  uczestniczyli również w sprzątaniu PARKU MIEJSKIEGO,  wywiązli się ze swojego zadania się wzorowo, wynosząc z niego różne śmieci, tylko czy użytkownicy naszego parku uszanują naszą pracę i będą śmieci wrzucać do kosza?