PRZYRODNICZE ,,WAGARY’’

15 czerwca przyłączyliśmy się do szkół i przedszkoli w całej Polsce, braliśmy udział w Międzynarodowym Dniu Pustej Klasy. Dzień Pustej Klasy to pomysł, który powstał w 2012 roku w Wielkiej Brytanii. Edukacja na łonie natury to nie jest dla nas nowość, często odbywamy zajęcia w terenie. W tym roku w akcji wzięli udział nauczyciele: Katarzyna Gębska, Jolanta Bednarska, Dorota Dydko, Patrycja Kuś, Barbara Zańko, Anna Tomczuk i Violetta Okaj ze swoimi uczniami.

Klasy 0 -3 spotkały się na szkolnym boisku gdzie zaczęła się nasza przygoda. Wyruszyliśmy do naszego ulubionego miejsca - Ziębickiego Parku. Za każdym razem odkrywamy jego tajemnice i urok. Podziwialiśmy piękno przyrody u progu lata, cudne zapachy, śpiew ptaków. Na trasie odczytywaliśmy informacje znalezione na drzewach a uczniowie z klas trzecich przekazywali swoją przyrodniczą wiedzę młodszym kolegom. Lena Jaworska, Martyna Przybył, Wojciech Suchodolski i Dominika Ciastowicz z zainteresowaniem opowiadali o budowie drzew, zwierzętach tu mieszkających, warstwowej budowie parku czy miejscach, które warto zobaczyć. Po wędrówce przyszedł czas na zajęcia plastyczne. Uczniowie pod okiem wychowawców przygotowali prace wykonane z materiałów przyrodnich znalezionych na boisku. Pomysłów na ich wykonanie było wiele. Malowano trawą, ziemią, owocami, które znaleziono. To był jeden z wielu ciekawych dni.

Violetta Okaj