PRZYŁAPANI NA CZYTANIU

Ilu uczniów w szkole, tyle pomysłów na spędzanie czasu wolnego w czasie przerw lekcyjnych i nie tylko… Od kiedy w szkolnej bibliotece pojawiły się nowe, atrakcyjne książki, zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, niejednego ucznia można zobaczyć w niecodziennej pozie – pochylonego nad książką i zaczytanego.

Takie zachowanie budzi radość nauczycieli, których ogromnie cieszy widok młodego człowieka z książką czytaną dla przyjemności. Pogrążeni w lekturze uczniowie czasami jednak zatracają poczucie czasu i rzeczywistości  i kontynuują czytanie na lekcjach, czym wywołują konsternację u pedagogów. Mamy nadzieję, że „mania czytania” nie opuści szybko uczniów i będzie szerzyć się w naszej szkole, jak choroba zakaźna. My zaś będziemy dokumentować jej objawy.