GMINNY TURNIEJ SZACHOWY „ZIĘBICKIE ORŁY”

W sobotę 9 grudnia 2017 roku w Ziębickim Centrum Kultury rozegrany został pierwszy z trzech zaplanowanych na ten rok szkolny turniejów szachowych o Puchar Burmistrza Ziębic.
Organizatorem turnieju było przedszkole na Orlej Polanie i Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach.

Turniej przebiegał w dwóch kategoriach 5-7 lat i 8-9 lat. Obowiązywał systemem szwajcarski, w którym następuje kojarzenie komputerowe zawodników. Tempo gry wynosiło po 15 minut na partię dla każdego uczestnika. Każdy zawodnik rozegrał 6 rund. O zajętym miejscu decydowała liczba zdobytych punktów, a w przypadku ich równej ilości punktacja pomocnicza. Gościem Honorowym Turnieju był Pan Franciszek Dąbrowski Sędzia Szachowy i wieloletni instruktor sekcji szachowej w Ziębickim Centrum Kultury.

W zawodach wzięło udział 51 zawodników z terenu Gminy Ziębice.

Zawody rozpoczęły się o godz. 1000 i potrwały 4 godziny.

Nasi zawodnicy zdobyli miejsca w kategorii 8 i 9 latków.

Kategoria dziewczynki 8-9 lat

3 miejsce - Dominika Ciastowicz

Kategoria chłopcy 8-9 lat

2 miejsce  Mateusz Sawicki

3 miejsce Igor Galik

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali pamiątkowe statuetki oraz dyplomy z rąk Pani Burmistrz.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał Sędzia Główny zawodów Pan Kazimierz Szydełko.

Opiekun koła szachowego

Anna Tomczuk