Little Red Riding Hood- przedstawienie

Bajka o Czerwonym Kapturku po angielsku  i troszkę…. inaczej.

„Dawno, dawno temu, za górami, za lasami, żyłą sobie mała dziewczyna zwana przez wszystkich Czerwonym Kapturkiem. Zwano ją tak, bowiem zawsze chodziła w czerwonej bluzie i swej baseballowej czapce, którą dostała od swojej ukochanej babci Gertrudy…”

Zapewne każdy z Was zna tę historię. Ty razem uczniowie klasy 3A i 3B wspólnie z panią Karoliną Przybylska- Zebzda przygotowali tą bajkę w j. angielskim. Były koleżanki Kapturka, które planowały wspólne wyjście na zakupy, był taniec „Gangnam Style”, oraz wspaniałe wystąpienie Wilka, który pokazał prawdziwe sztuki walki. A Kapturek, jak w bajce, okazał się dzielną dziewczynką, która podśpiewywała sobie do piosenki  Pharrell Williams – „Happy”.  Całe przedstawienie zostało przygotowane w j. angielskim, przez co młodzi aktorzy przełamali bariery językowe.

Uczniowie bardzo szybko przyswoili swoje dialogi na pamięć, opanowali nie tylko swoje kwestie, ale prawie każdy znał dobrze teksty swoich kolegów. Nad każdą sceną pracowali bardzo pieczołowicie. Nikt jednak nie narzekał. To była po prostu dobra, wciągająca zabawa, Na próbach każdy dorzucał różne pomysły. Uczniowie biorący udział w przestawieniu nie tylko poznali nowe słownictwo, ale i również ćwiczyli umiejętność mówienia w języku angielskim.  Ważnym elementem przedstawienia były kolorowe kostiumy aktorskie  oraz  dekoracja biblioteki wykonana z pomocą p. Renaty Stuglik.

Na nasze przedstawienie zostali zaproszeni uczniowie klasy 2A oraz Zerówka. Swoimi gorącymi brawami, pokazali, że nasza historia o Kapturku opowiedziana inaczej, bardzo im się podobała. A namiastkę tego co działo się na scenie, przedstawiają poniższe zdjęcia ;)