Majowe czytanie na dywanie

Ucząc dzieci języków, uświadamiamy im, że istnieją kraje, języki, społeczeństwa, które różnią się od nas. Co więcej, nauka języka obcego może być dla każdego malucha fantastyczną zabawą. Dziecko nie czuje się skrepowane, gdy popełnia błąd, dlatego nie traci motywacji. Nieustannie próbuje , powtarza oraz zapamiętuje nowe słówka i konstrukcje gramatyczne, przez co przyswaja język obcy w sposób naturalny. Kiedy dodamy do tego otwartość, ciekawość świata oraz pozytywne nastawienie, wówczas mamy gwarancję na sukces.

W minionym tygodniu z naszymi najmłodszymi uczniami z oddziału przedszkolnego, przenieśliśmy się w świat bajek. Było bardzo kolorowo, bowiem czytaliśmy  o kwiatach tych zwykłych i niezwykłych. Oczywiście, zrobiliśmy coś kwiatowego dla naszych kochanych mam z okazji ich Święta. Uwielbianą bajką maluchów jest bajka „The Grasshopper and the Ant”,  która opowiada o leniwym koniku polnym i bardzo pracowitej mrówce. Uczy ona,  że w życiu każdy powinien liczyć na siebie i że ciężka praca jest konieczna. Uczniowie opowiadali o tym, ja pomagają swoim rodzicom i swojemu rodzeństwu.

Książki po angielsku dla dzieci są świetnym narzędziem do nauki.  Dzięki czytanym książkom, uczniowie mają szanse „osłuchania się” z obcą wymową, a to na pewno przełoży się na późniejsza naukę. Rozumienie ze słówek, konstrukcje gramatyczne oraz nauka nowych słówek, nie jest straszna naszym uczniom. Razem z piosenkami, książki są świetnym sposobem na zainteresowanie językiem angielskim.